Ecocert Sertifikası Nedir ?

Ecocert sertifikası nedir?


          Organik Kozmetik üreten firmalar ile diğer firmaları ayırmak için bir sertifikasyon gerekti. Bunun sonucunda Ecocert 2002 yılında Fransa’da kuruldu.

          Ecocert kurulduktan sonra verdiği güvenle tüm dünyada kamu ve özel kuruluşlar tarafından kurulmuş organik kozmetik ürünler için sertifika dağıtan Uluslararası bir kuruluş haline gelmiştir.

          Ayrıca Ecocert sertifikası ibaresi bulunan bir organik kozmetik ürün en kaliteli ekolojik içeriğini kullanıldığına ve çevreye gösterilen duyarlılığa kadar sizlere garanti verir.

         Ecocert sertifikası alan organik kozmetik ürünler, ürünün organik olduğunu kanıtlayan bir belge niteliği taşır.

          Besttem Kozmetik ve Temizliğin ham maddeleri Ecocert Sertifikalı olup, Tıbbi Bitkiler ve Güzellik Uzmanı Seda SAKACI ÇELİK formüle edilmektedir. Aynı zamanda HELAL SERTİFİKA sahibidir.

          Bugün tüm dünyada 15000 adet Ecocert sertifikasına sahip organik kozmetik ürün ve farklı ürünler bulunmaktadır.


Organik Kozmetik Ürünlerin Ecocert Sertifikası Almak İçin Ne Gibi Koşulların Sağlanması Gerekir?


          Organik Kozmetik ürünlerin Ecocert Sertifikasını hak etmeleri için diğer sertifika kuruluşlarından ayrı olarak daha detaylı ve daha üst düzey zorunlulukları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu zorunluluklar üretim sürecinden, ham maddeye kadar uzanan zincirleme koşullardır. Anlayacağınız Ecocert Sertifikası organik kozmetik ürün üretilirken tüm aşamaları Ecocert tarafından ayrıntılı bir şekilde incelendikten ve üretimin her aşamasına şahit olduktan sonra verilen bir sertifikadır.

Besttem bu sertifikayı alarak, insan sağlığına ve çevreye olan duyarlılığını bir kez daha ortaya koymuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir